3 sierpnia, godz. 10, Joga w ogrodzie włoskim – oraz Chopinowskie inspiracje, Dawny Pałac Biskupów Krakowskich, pl. Zamkowy 1

 

3 sierpnia, godz. 10, Joga w ogrodzie włoskim – VIII edycja, Dawny Pałac Biskupów Krakowskich, pl. Zamkowy 1

Zapraszamy na VIII edycję Jogi w ogrodzie włoskim!

W każdą sobotę od godziny 10.00 do 11.00 możecie wziąć udział w darmowych zajęciach prowadzonych przez doświadczonych instruktorów.

Harmonogram zajęć

3.08 – Joga dla kobiet w ciąży – Katarzyna Florecka

10.08 – Pilayoga – Karolina Połeć

17.08 – Joga relaksacyjna – Agnieszka Żelazny

24.08 – Joga dla kręgosłupa – Anna Andrzejczak-Wilk

31.08 – Vinyasa Joga – Anna Karpińska

Wstęp bezpłatny!

W razie niepogody zajęcia zostaną przeniesione do wnętrz pałacowych, gdzie liczba miejsc jest ograniczona do 40 osób.

Rezerwacja miejsc dostępna jest online na stronie www.studioruchu.com lub przez aplikację Studio Ruchu Mięta. Prosimy o zabranie własnych mat do jogi oraz wygodnego stroju.

Po zakończeniu zajęć zapraszamy do zwiedzania Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich. To idealna okazja, aby połączyć relaksującą praktykę jogi z kulturalnym wypoczynkiem.





3 sierpnia, godz. 18, CHOPINOWSKIE INSPIRACJE 2024, ogród włoski Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich, pl. Zamkowy 1

Serdecznie zapraszamy na cykl koncertów Chopinowskie inspiracje.

To wyjątkowa okazja do wysłuchania utalentowanych artystów zarówno z Polski, jak i różnych zakątków świata, którzy zaprezentują dzieła Fryderyka Chopina oraz innych wybitnych kompozytorów muzyki klasycznej. Wśród wykonawców znajdą się laureaci Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, co zagwarantuje niezapomniane przeżycia muzyczne.

PROGRAM

  • 3 sierpnia (sobota), godz. 18: Piotr Alexewicz – fortepian

  • 10 sierpnia (sobota), godz. 18: Tatiana Shevchenko – fortepian

  • 15 sierpnia (czwartek), godz. 18: Rio Ueyama – fortepian, Kiryłł Kedyuk – fortepian

  • 17 sierpnia (sobota), godz. 18: Martin Garcia Garcia – fortepian

  • 24 sierpnia (sobota), godz. 18: Tomasz Strahl – wiolonczela, Ewelina Szybilska – sopran, Łukasz Gaj – tenor, Artur Jaroń – fortepian

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Koncerty odbędą się w ogrodzie włoskim Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Uprzejmie informujemy, że Muzeum zapewnia ograniczoną liczbę miejsc siedzących. W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do wnętrz pałacowych, gdzie liczba miejsc jest ograniczona do 130 osób.

Mecenasem cyklu koncertów Chopinowskie inspiracje jest Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik.

Z budżetu Województwa Świętokrzyskiego na ten cel przeznaczono 80 000 tys. zł.

3 sierpnia, sobota, godz. 18, ogród włoski Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich, pl. Zamkowy 1







4 sierpnia, godz. 12, NIEDZIELA W MUZEUM: Twórczość graficzna Leona Wyczółkowskiego, Dawny Pałac Biskupów Krakowskich, pl. Zamkowy 1

Najbliższe spotkanie z cyklu Niedziela w Muzeum będzie poświęcone Leonowi Wyczółkowskiemu i roli, jaką odegrał w rozwoju polskiej grafiki nowoczesnej. Prelekcji towarzyszyć będzie pokaz prac graficznych ze zbiorów Działu Rycin. Wykład poprowadzi Małgorzata Osobińska.

Leon Wyczółkowski (1852–1936) należał do tych artystów, których twórczość i działalność pedagogiczna ukształtowały oblicze polskiej sztuki nowoczesnej.

Grafiką, jako samodzielnym środkiem wypowiedzi artystycznej, zainteresował się pod wpływem kolekcjonera Feliksa „Mangghi” Jasieńskiego oraz prób, jakie podejmowali pod koniec XIX wieku inni malarze – Józef Pankiewicz czy Wojciech Weiss. Był już wówczas człowiekiem dojrzałym, profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, cieszącym się uznaniem środowiska i publiczności.

Pierwsza znana dziś rycina Wyczółkowskiego – autoportret wykonany w technice akwatinty nosi datę 1902. Do I wojny światowej jego twórczość graficzna rozwijała się równolegle z malarską. Artysta stopniowo „przeistaczał” się w grafika, eksperymentując w różnych technikach, by około 1914 roku poświęcić się niemal wyłącznie sztuce powielanej i szczególnie upodobanej technice litografii.

W ciągu trzech dekad udało się Wyczółkowskiemu powtórzyć w zakresie grafiki sukces, jaki osiągnął w malarstwie. Potwierdzeniem wysokiej admiracji dla jego graficznych osiągnięć było powołanie, po śmierci Władysława Skoczylasa w 1934 roku, na stanowisko profesora grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

4 sierpnia, niedziela, godz. 12, Dawny Pałac Biskupów Krakowskich, pl. Zamkowy 1



Komentarze