Spotkanie z profesorem Frostem

Sobotnie warsztaty familijne: Czar legend świętokrzyskich, 3 listopada 2018, godz. 11-13, Dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach

Biała Dama pojawiająca się na zamku w Chęcinach, sabaty czarownic na Łysicy, relikwie Krzyża Świętego… to tylko niektóre z wielu tematów legend. W trakcie sobotnich warsztatów familijnych poznamy ciekawostki na temat Kielc i okolic, o których mówią legendy świętokrzyskie. Na koniec zajęć uczestnicy wykonają rysunek ilustrujący ich ulubioną opowieść.

Dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach, sobota, 3 listopada 2018, godz. 11-13.
Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 8 zł. Zapisy: edukacja@mnki.pl, tel. 41 344 40 14 wew. 239 lub 243, tel. kom. 660 957 875

 

ZOBACZ PEŁNY HARMONOGRAM

Niedziela w Muzeum: wykład pt. Tożsamość wątpliwa: polski portret Karola Edwarda Stuarta poprowadzi prof. Robert Frost z Uniwersytetu w Aberdeen, 4 listopada 2018, godz. 12, Dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach

W jednej z sal Galerii Malarstwa Polskiego do niedawna prezentowany był portret młodzieńca w zbroi i gronostajowym płaszczu. W dotychczasowych opracowaniach model był zidentyfikowany jako Jakub Sobieski. Omówienie portretu znalazło się na stronie internetowej MNKi jako obiekt tygodnia i, jak to coraz częściej się zdarza, zaistnienie w sieci wywołało dyskusję na temat tożsamości sportretowanego młodego mężczyzny.
W tej krótkiej notatce nie zdradzimy, kim był w istocie (niech tytuł Was nie zwiedzie!). Okaże się to podczas niedzielnego wykładu prof. Roberta Frosta z Uniwersytetu w Aberdeen, na który serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

Prof. Robert Frost - historyk brytyjski. Po  wielu latach wykładania w londyńskim King’s College przeniósł się w 2004 roku na uniwersytet w Aberdeen, gdzie obecnie kieruje katedrą historii. Jest badaczem historii wschodniej i północnej Europy od XIV do XIX wieku. W tym roku ukazała się jego książka podważająca dotychczasowe interpretacje związku Polski i Litwy „Oksfordzka historia unii polsko-lubelskiej”.

Facebook Muzeum Narodowego w Kielcach Zostań naszym fanem na Facebooku!
mnki.pl

Newsletter jest bezpłatną usługą Muzeum Narodowego w Kielcach. Twój adres email jest wykorzystany wyłącznie w ramach niniejszego serwisu i nie zostanie udostępniony osobom lub podmiotom trzecim. Subskrypcja newslettera jest bezpłatna, niezobowiązująca i w każdej chwili może zostać zakończona.
Aby zrezygnować z subskrypcji newslettera, kliknij tutaj.

Komentarze

Popularne posty