Kielce,

niedziela, 17 grudnia 2017

Władze miasta odpowiadaja w sprawie likwidacji kolei miejskiej i linii kolejowych w centrum aglomeracji Kielc

Przed laty wydaliśmy lokalne wydanie GazetaKielecka.eu

Temat numeru to nieczynny system transportowy powstającej od dekad aglomeracji kieleckiej, likwidacja jego linii i zamknięty, zlikwidowany system miejskiej kolei pasażerskiej w aglomeracji- nieczynnej zresztą.  Problem transportu aglomeracyjnego rozwiązałaby sprawna i szybka kolej podmiejska kursująca co 20- 30 minut. 

Opisywalismy jak grupa mieszkańców- mimo braku zainteresowania władz miasta, planuje uruchomić kolej miejską z pominięciem lokalnych władz, niezainteresowanych problemem, i doprowadzających do rozbiórki infrastruktury kolei miejskiej, która trwa nieustannie. Jesteśmy ciekawi, czy kolej miejska ma szansę powstać przy tym tempie demontażu jej torowisk. Dokument przekazałem- władzom miasta Kielce, które mimo licznych listów, nie zechciały nawet odpowiedzieć na prośby o nie likwidowanie linii kolejowej do Targów Kielce.

 Adam Fularz

Edycja Kielecka, Merkuriusz Polski

Odpowiedź władz miasta: 

Odpowiadając na Pana pytanie dot. kolei miejskiej, przekazuję następujące informacje uzyskane z Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach, odpowiedzialnego w mieście za planowanie, organizację i koordynację komunikacji publicznej.

 Kolej miejska funkcjonowała w Kielcach  od października 2009 przez kilka miesięcy „na tzw. próbę". Z pociągów korzystała nieliczna grupa pasażerów, w związku z tym podjęto decyzję o jej likwidacji.

 W Kielcach wszelkie potrzeby przewozowe pasażerów realizowanie są nowoczesnym  taborem autobusowym. Pasażerowie mogą korzystać z dodatkowych udogodnień jakim jest Kielecka Karta Miejska z bardzo korzystną taryfą biletową. Do dyspozycji pasażerów są również automaty do sprzedaży biletów w autobusach, jak również na przystankach autobusowych.  Poza tym, dla Pasażerów wprowadzono System Informacji Pasażerskiej,  wskazujący rzeczywisty czas odjazdu autobusów. System Informacji Pasażerskiej (SIP), którego działanie polega na nadzorowaniu  w czasie rzeczywistym ruchu autobusów komunikacji miejskiej umożliwia m. in:

·       przekazywanie pasażerom na tablicach przystankowych rzeczywistego czasu oczekiwania na autobus danej linii,

·       obserwowanie w czasie rzeczywistym położenia autobusów na trasach na stronie   www i w telefonie komórkowym,

·       rejestrowanie wszystkich danych o ruchu autobusów.

W Kielcach powstało wiele kilometrów bus – pasów,  dzięki którym autobusy kursują punktualnie.  

Od 2010 roku działa na stronie internetowej ZTM wyszukiwarka połączeń, pozwalająca wygodnie zaplanować podróż komunikacją miejską. Rozkłady jazdy są na bieżąco dostosowywane do zmieniających się potrzeb przewozowych.

W centrum Kielc, po strefie płatnego parkowania i jej najbliższym otoczeniu, kursują z dużą częstotliwością dwie bezpłatne linie autobusowe.

W najbliższych miesiącach zostanie wybudowanych 80 nowoczesnych  przystanków autobusowych

 Powyższe udogodnienia powodują, że w Kielcach nie ma potrzeby uruchamiania alternatywnego dla autobusów środka transportu.

 Jeśli zaś chodzi o Pana prośbę o informacje w sprawie likwidacji lotniska, uprzejmie informuję, że instytucją właściwą do udzielenia odpowiedzi w sprawie lotniska jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Właścicielami Spółki Lotnisko Kielce są bowiem: samorząd województwa jako właściciel większościowy (70% udziałów), a współwłaścicielami mniejszościowymi - Starostwo Powiatowe, Gmina Masłów oraz Aeroklub Kielecki.

 

 

Z poważaniem,

 

Ewa Michałek

Wydział Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta

Urząd Miasta Kielce

--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz