Teatr Żeromskiego - newsletter


 

 

W weekend do Teatru!


Kordian

Juliusza Słowackiego

inscenizacja i reżyseria

Piotr Szczerski

„Nie pokażę oczywiście na scenie 200 lat historii, lecz tylko te doświadczenia, o które bogatsi jesteśmy jako naród w stosunku do czasów, w których Słowacki pisał <Kordiana>; ile w tej historii tragicznej jest słabości polskich elit politycznych, naszych własnych słabości, a na ile szatańskich sił, które mocno, choć ironicznie akcentuje Słowacki”.

Reżyser Piotr Szczerski o „Kordianie” w wywiadzie z Katarzyną Wnuk; Teatr dla Was

 

„To miał być Kordian bezkompromisowy, aktualny i polityczny. I taki jest. Ale – ponadto – jest to też Kordian zwarty dramaturgicznie, klarowny i precyzyjnie przemyślany, świetnie zagrany i, niespodziewanie, Kordian pożegnalny wybitnego, acz niedocenionego artysty – Piotra Szczerskiego.

Konrad Szczebiot, Testament, TEATR

 

Spektakl bierze udział w Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa” realizowanym dla uczczenia przypadającego w 2015 roku jubileuszu 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Konkurs organizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

Gramy: 7 (środa) godz. 11.00;

10 (sobota), 11 (niedziela) października godz. 19.00

Pokój Mrożka (Duża Scena)

Czas trwania spektaklu: 90 min., bez przerwy

Jakiś i Pupcze

(Smutna komedia)

Hanocha Levina

inscenizacja i reżyseria

Piotr Szczerski

Prezentacja w ramach Programu Teatr Polska


Jakiś i Pupcze”. Brzydka ona, brzydki on – jak głosi tekst pewnej piosenki. Najbrzydsi ludzie, tak jak Ci piękni i przeciętni, chcą kochać. Są tak zdesperowani, że nie poszukują już „drugiej połówki”, szukają kogoś, kto w o ogóle by ich zechciał. Z pomocą przychodzą zmartwieni o swe pociechy rodzice i pewien cwany swat...



Pięć nagród na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie

Nagroda za reżyserię dla PIOTRA SZCZERSKIEGO

Nagroda aktorska dla JOANNY KASPEREK

Nagroda aktorska dla ZUZANNY WIERZBIŃSKIEJ

Nagroda aktorska dla DAWIDA ŻŁOBIŃSKIEGO

Wyróżnienie dla młodego aktora, dla KRZYSZTOFA GRABOWSKIEGO


Gramy:8 października w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie (województwo świętokrzyskie)

 Prezentacjom towarzyszą działania edukacyjne.

Czas trwania spektaklu: 120 min.; jedna przerwa.


TEATR POLSKA ma na celu ułatwianie dostępu do oferty teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji przedstawień w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

ProgramTEATR POLSKA 2015 trwa od 29 lipca do 5 grudnia 2015 roku,w tegorocznym programie 18 spektakli zostanie zaprezentowanych 174 razy w 87 miejscowościach. TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.polska.e-teatr.pl

        

Program realizowany przy wsparciu finansowym Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego.

 


40 lat teatralnej drogi Piotra Szczerskiego

 

Już 12-go października wystawa na kieleckim Rynku!

 

szczegóły i terminy dotyczące imprez tutaj:
 


Zapraszamy!!!


Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

ul. Sienkiewicza 32 25-507 Kielce

Jest jedną z najstarszych scen teatralnych w Polsce, istnieje od 1879 r. Siedzibą teatru od początku jest zabytkowa kamienica przy najbardziej znanej ulicy Kielc – Sienkiewicza. Teatrem przez 23 lata kierował Piotr Szczerski, reżyser rodem z Krakowa. Dzięki jego polityce prowadzenia teatru – zróżnicowaniu repertuaru, otwarciu na awangardę i młodych, zdolnych twórców – kielecka scena dramatyczna stała się miejscem, gdzie dokonują się ważne zjawiska dla Polskiego teatru, co więcej, zauważane i doceniane na świecie. To tutaj pracują tacy reżyserzy, jak Radosław Rychcik, Ewelina Marciniak, czy Wiktor Rubin; i dramaturdzy, tacy jak: Jolanta Janiczak, Mateusz Pakuła, czy Michał Buszewicz. W Teatrze praktykuje się  pisanie tekstów na zamówienie i dla konkretnych aktorów. Znakomity, zgrany zespół pełen młodych, zdolnych i nieco starszych, doświadczonych aktorów doceniają nie tylko jury festiwali, na które Teatr jeździ niemal nieprzerwanie od kilku lat, ale wszyscy, którzy z nim współpracują. To tu powstały takie przedstawienia, jak „Samotność pól bawełnianych”, która w swoim tournée zjeździła kilka kontynentów, czy „Caryca Katarzyna” - najczęściej nagradzany spektakl w Polsce, w sezonie2013/2014.  Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, posiada dwie sceny: małą eksperymentalną - nazwaną Pokojem Becketta i dużą - nazwaną Pokojem Mrożka, autora często wystawianego i blisko związanego z Teatrem.

Przy wejściu do Teatru wisi motto Tadeusza Kantora: „Do teatru nie wchodzi się bezkarnie”.

Rezerwacja biletów

tel.41 344 75 00

e-mail: kasa@teatr-zeromskiego.com.pl

Możliwość płacenia kartą

Sprzedaż on-line: www.teatr-zeromskiego.com.pl/         

Więcej informacji o spektaklach i repertuarze na stronie internetowej www.teatr-zeromskiego.com.pl

 

Kontakt z mediami:Paulina Drozdowska tel.505 124 211 e-mail: pr@teatr-zeromskiego.com.pl

 


Dostałeś ten e-mail ponieważ zapisałeś się do naszego newslettera na stronie www.teatr-zeromskiego.com.pl.
Jeśli nie chcesz otrzymywać tego newslettera kliknij TUTAJ.

Komentarze

Popularne posty