18 lipca- Kolorowe zwierzaki

SOBOTNIE WARSZTATY FAMILIJNE:
Kolorowe zwierzaki
18 lipca o godzinie 11 zapraszamy na zajęcia „Kolorowe zwierzaki po angielsku”. Dzieci z opiekunami zwiedzą Dawny Pałac Biskupów Krakowskich i niczym wytrawni myśliwi tropić będą zwierzynę. Polowanie na pewno będzie udane, gdyż w pałacowych wnętrzach można odnaleźć np. papugi, lwy, a nawet smoka. Poćwiczymy też angielskie słówka dotycząca świata fauny.  

Zapraszamy do skorzystania z familijnych spotkań w Pałacu w Kielcach. W każdą sobotę, w godzinach 11 - 13 odbywają się zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zajęcia poruszać będą różnorodną tematykę z dziedziny sztuki, kultury, historii, przyrody, skupioną wokół ekspozycji muzealnej Pałacu, a także wydarzeń okolicznościowych. Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 5 zł. Poniżej prezentujemy tematy oraz terminy zajęć. Zachęcamy do udziału! Warto wziąć zakręt na kulturę od najmłodszych lat!

 Niedziela w Muzeum
Wokół porcelany
W najbliższą niedzielę 19 lipca o godz.. 12 zapraszamy do Muzeum Narodowego w Kielcach na spotkanie z ceramiką ćmielowską. Po wystawie Od manufaktury magnackiej do przemysłu. Ceramika ćmielowska w zbiorach Muzeum Narodowego w Kielcach oprowadzi kurator dr Magdalena Śniegulska-Gomuła.
Na parterze Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich prezentowana jest znaczna część największej w Polsce, liczącej ponad 1400 zabytków, kolekcji kieleckiej uzupełnionej zabytkami z Muzeum Narodowego w Krakowie.
Oglądać można, m.in.: XIX-wieczne ćmielowskie naczynia fajansowe z dekoracją á l’antique i drukowaną oraz najstarszą porcelanę z czasów Druckich-Lubeckich i Kazimierza Cybulskiego. Liczną grupę stanowią zabytki z lat 1887-1914, z których wiele potwierdza otwarcie się zakładu na zmiany stylistyczne i wpływ secesji. Produkcję dwudziestolecia międzywojennego ilustrują m.in. serwisy zaprojektowane przez Bogdana Wendorfa: KulaKaprys i Płaski, stanowiące kwintesencję stylu art déco w polskiej ceramice. Ponadto zaprezentowane zostały liczne figurki wykonywane wg projektów znanych artystów. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się nieco więcej na temat historii fabryki w Ćmielowie. Kurator wystawy opowie o jej początkach, właścicielach, działających tu artystach, zmieniających się na przestrzeni lat fasonach naczyń i wzorach dekoracji oraz sygnaturach.

Wystawę będzie można oglądać od 16 lipca do 29 listopada 2015 w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

Komentarze

Popularne posty